Komandas “Koza” pieredzes stāsts

1. Ar kādu ideju komanda piedalījās projektā un kā tā radās?

LZA EI komanda “KOZA” piedalījās 2.ciklā ar ideju par personalizētām, individualizējamām un ikdienai pielāgojamām auduma somām. Ideja radās no tā, ka gan komandas dalībnieces, gan projekta ietvaros veiktās aptaujas rezultāti norādīja, ka cilvēki vēlētos, ka viņu “ikdienas kompanjons” kā nu jau izplatītās auduma somas būtu vairāk iespējams pielāgot tieši viņu ikdienas gaitām un vajadzībām.

2. Kādas ir izstrādātā produkta priekšrocības?

“KOZA” auduma somas tika veidotas ņemot vērā tieši cilvēku vēlmes un vajadzības – viss dizains tika veidots balstoties uz veiktajām aptaujām par dizainu, nodalījumiem, krāsām, u.c. Komanda arī pievērsa lielu uzmanību tam, lai somas tiktu veidotas no pārstrādātiem audumiem, lai samazinātu produkta izveides ietekmi uz dabu. Šis arī ir produkts, kuram ir neskaitāmas iespējas nākotnē tikt apstrādātam un uzlabotam, līdz ar to tiešām ne tikai atrast, bet arī dominēt savā vietā tirgū.

3. Kas komandu mudināja pieteikties projektā?

Komanda pieteicās 2. ciklam, jo tiešām ticēja savam produktam un tā sniegtajām iespējām, un redzēja, ka dalība projektā, sniegtu nepieciešamos resursus, kā arī atbalstu no pieredzējušiem konsultantiem un darba vadītājiem.

4. Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Protams, produkta izstrāde ir kā galvenais ieguvums – iejusties biznesa pasaulē, radīt kaut ko, par ko ir bijusi tikai ideja, u.c. Noteikti arī ļoti liels guvums nāca no sniegtajām apmācībām. Kopumā, projekts sniedza ne tikai profesionālo, bet arī individuālo izaugsmi katram projekta dalībniekam.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

Komandas “Lufre&co” pieredzes stāsts

Next
Next

Feelful: radošu izpausmi veicinošs komplekts