Komandas “Lufre&co” pieredzes stāsts

1. Kā radās komandas ideja?

Alberta koledžas komanda “Lufre&Co” piedalījās 2. ciklā ar savu ideju par dizaina koka dēlīšu izgatavošanu. Projekta sākumā komandas sastāvā bijām divi cilvēki - Lūkass Freivalds kā radošais idejas autors un Andrejs Gaspars. Projekta gaitā paliku viens un godam aizstāvēju savu dzimušo ideju.

Mācoties un strādājot, es sāku domāt vai tas ir viss, kas man atlikušo dzīvi būs jādara. Jāceļas agri katru rītu, dienu no dienas jāstrādā cita labā. Sapratu, ka gribu būt pats savs boss un darīt to, kas patīk. Kādu laiku nevarēju izdomāt, kas varētu būt tā lieta ar kuru es varētu nest pasaulē savu vārdu, līdz ienāca prātā ideja par virtuves dēlīti. Izpētīju un apzināju visas problēmas ar kurām cilvēki mēdz saskarties gatavojot maltīti un centos tās atrisināt tehniski, līdz radās pirmais prototips.

2. Kādas ir jūsu komandas priekšrocības?

Komandā esmu viens, tāpēc varu teikt ,ka mana lielākā priekšrocība ir neatlaidība un ticība savam produktam un idejai. Tās ir divas galvenās priekšrocības, kas vajadzīgas ,lai izveidotu konkurētspējīgu produktu, kurš būtu pieprasīts tirgū. Pašam ir jāiegulda liels un smags darbs, lai kaut kas izdotos, jāiztur kritika un atzinības.

3. Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Dalība MaKE It projektā bija ļoti laba iespēja izstrādāt koka dēlīša prototipu, uzzināt vai ideja vispār ir reāla. Pateicoties projekta vadītājam, mentoriem un pārējiem speciālistiem, kas mācīja un stāstīja par biznesa veidošanu, es varēju realizēt savu ideju. Projekta laikā ar mentoru palīdzību izveidoju jau gatavu produktu, kas šobrīd jau ir pārdošanā. Projekts bija milzīga motivācija turpināt tālāk strādāt pie sava sapņa īstenošanas. Pateicoties šim projektam es turpināju apmācības LIAA pirmsinkubācijas programmā jeb PINK skolā.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

Komandas “Dzīvnieku fizioterapija” pieredzes stāsts

Next
Next

Komandas “Koza” pieredzes stāsts