G-vision: iekārta automātiskai defektu atpazīšanai un kvalitātes kontrolei LCD displeju ražotnēs
Piedaloties “MaKE IT” projektā, mēs ieguvām zināšanas par biznesa moduļa plānošanu, precīzāk - kā veidot sadarbību ar klientiem. Zināšanas par to, kas mūsdienās nepieciešams cilvēkam, un kā veidot produktu tā, lai tas izskatītos pēc iespējas pievilcīgāks klientam. Svarīgi bija uzklausīt klientu un viņa vēlmes par to, ko viņš vēlas redzēs produktā un kādas funkcijas, jo no tā izriet, kāda pieeja būs nepieciešama iekārtas izveidei. Tās izveide it tikai daļa no darba - otra puse saistās ar idejas īstenošanu, prezentēšanu un pamatošanu, kur tieši šajās lietās mūsu komanda guva visvairāk jaunas zināšanas un iemaņas.
Ar kādu ideju piedalījies/piedalies projektā?
Mūsu komanda “G-vision” piedāvā risinājumu automātiskai defektu atpazīšanai, kur tiek veidota iekārta, kas ir spējīga veikt kvalitātes kontroli produktam ražošanas laikā. Iekārta būs spējīga noteikt LCD displeju speiseru skaitu, klāsteru atpazīšanu un nevēlamo daļiņu detektēšanu, kur šo procesu nereti veic cilvēks. Ar šo iekārtu to būs iespējams veikt ātrāk un labāk.
Kad Tevi pamudināja pieteikties?
Par iespēju piedalīties šādā projektā dzirdējām ap februāra mēnesi, kad darba vadītājs piedāvāja piedalīties šāda veida projektā. Doma, ka mums būs iespējams veidot pašiem savu iekārtu, kur arī gūt jaunas zināšanas un iemaņas biznesa lietās, likās pārāk labi, lai to palaistu garām. Tā mūsu komanda, ilgi nedomājot, piekrita šādai iespējai un cītīgi sekoja līdzi “MakeIT” projekta jaunumiem.
Kādi bija lielākie ieguvumi?
Lielākie Ieguvumi gan komandai, gan uzņēmumam ir gala iekārtas izveide. Viens no svarīgākajiem ieguvumiem ir prasme darboties komandā, kur tika sadalīti darbi, un kopīgiem spēkiem risinājām visas problēmas, kas radās produkta realizēšanas gaitā.
Vērtīgākās lietas, ko uzzināji/iemācījies projekta laikā?
Piedaloties projektā, ieguvām jaunas zināšanas programmēšanā, grafiskā interfeisa izveidē, elektronikā un attēlu apstrādē. Svarīgi ir pieminēt, ka ieguvām arī jaunas zināšanas un iemaņas biznesa sfērā no mentoringa sesijām, kurās uzskatāmi tiek pasniegts viss, kas nepieciešams veiksmīga produkta izstrādei. Iemācījāmies arī veidot prezentācijas un prezentēt tās publikai, kur svarīgi bija būt pārliecinātam par savu veikumu un uzklausīt padomus/ieteikumus no žūrijas.
Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.
Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".
Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).