Jaunais profesors: matemātikas lietotne bērniem

Komandā “Jaunais profesors” darbojas 3 studenti – Pauls Purviņš, kurš studē Latvijas Universitātē un uzņēmās komandas vadību, Kristiāna Heniņa, kura studē Rīgas Tehniskajā Universitātē un bija atbildīgā par lietotnes izstrādāšanu, un Anita Ramka, kura arī studē Rīgas Tehniskajā Universitātē un uzņēmās mārketinga materiālu izstrādi.

1. Kā radās komandas ideja?

Komandas ideja tika balstīta skolēnu spējās matemātikā. Kā liecina Latvijas un pasaules dati, ik gadu pasliktinās skolas vecuma bērnu sasniegtie rezultāti matemātikā. Šo kritumu vēl vairāk paātrināja Covid-19 pandēmijas izraisītā attālinātā mācīšanās. Šī projekta ietvaros komanda apņēmās izpētīt un izstrādāt lietotni, lai padarītu matemātikas apguvi aizraujošu un interesantu.

2. Kādas ir jūsu komandas idejas priekšrocības?

Produktam ir vairākas priekšrocības salīdzinot ar konkurentiem tirgū. Pirmkārt, lietotne ietver interaktīvu matemātikas apguvi, kur rezultātu ievade notiku ar fiziskām darbībām, piemēram, kustību, izmantojot viedierīcē iebūvētos sensorus. Otrkārt, lietotne tika izstrādāta dažādās Eiropas valstu valodās atšķirībā no lieliem konkurentiem kā SplashMath, MarbleMath, Peak, Elevate u.c., kuri ir tikai angļu un dažās citās lielo valstu valodās. Treškārt, produkts pieejams par konkurētspejīgu cenu un augstvērtīgāku saturu. Lietotni testēja vairāku skolu bērni, kā rezultātā tā tika pielāgota, lai noturētu interesi un palīdzētu uzlabot matemātikas zināšanas un rezultātus pārbaudes darbos.

3. Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Kā pašus galvenos ieguvumus varam minēt saņemtās zināšanas – gan darbojoties pieredzējuša darba vadītāja virsvadībā, gan saņemot augstvērtīgas ekspertu konsultācijas, kā arī projektā pieejamās apmācības. Saņēmām arī vērtīgus kontaktus, piemēram, no universitāšu matemātikas pasniedzējiem. Tāpat mēs attīstījām prezentēšanas prasmes un citas iemaņas, sākot no lietotnes izstrādes un uzņēmējdarbības prasmju attīstīšanas un beidzot ar mārketinga plāna izstrādi. Lai gan projekta gaitā radās arī dažas grūtības, piemēram, mākslīgā intelekta modeļu izveide un algoritma sarežģītība, kas prasīja vairāk laika un pūļu, nekā sākotnēji bija prognozēts, pateicoties komandas spējām un centieniem, tika sasniegts nepieciešamais mērķis.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

PackIT: personalizējami kartona iepakojumi

Next
Next

Komandas “piedeRĪGA” 2. cikla pieredzes stāsts