Komandas “InnoMark” pieredzes stāsts
1. Kā radās komandas ideja?
Pati ideja, moduļu mājas “Module for All”, kas pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, radās uzdrīkstēšanās rezultātā. Georgs Bārda, kurš četru gadu vecumā traģēdijas rezultātā zaudēja redzi, kopā ar savu māti Aiviju, radīja uzņēmuma B&B Buildings projektu “Module for All”. Šī ideja tapa ar domu, lai cilvēki ar dažāda rakstura īpašām vajadzībām, spētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi mājā, kura atbilst viņu vajadzībām, ir autonoma, energoefektīva, moderna ar universālā dizaina elementiem.
Komandas InnoMark uzdevums “MaKe IT” projekta ietvaros bija izveidot veiksmīgu mārketinga komunikācijas plānu B&B Buildings “Module for All”. Komanda šo uzdevumu 4 mēnešu laikā ir paveikusi.
2. Kādas ir komandas priekšrocības?
InnoMark komanda sastāv no četrām Alberta koledžas studentēm, kurām ir liela degsme iegūt jaunas praktiskas zināšanas un pieredzi.
Komandas lielākās priekšrocības atklājas tās izcilajā spējā efektīvi sadarboties attālināti, prasmīgi sadalot darbus un nemitīgi uzturot motivāciju, pat saskaroties ar dažādiem sarežģījumiem.
3. Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?
Pārliecinoši, lielākais ieguvums ir pieredze. Gan iegūtās zināšanas, gan praktiskā pieredze mārketinga komunikācijas plāna izveidē.
Apmeklētajās apmācībās, mentoringa sesijās un projekta ietvaros organizētajos semināros iegūto jauno, vērtīgo zināšanu kopums ir plašs. To noteikti katra studente izmantos individuāli tālākajās darba gaitās.
Viennozīmīgi, tika iegūta milzīga sapratne par mārketinga procesiem, kā arī praktizēta darbošanās attālināti.
Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.
Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".
Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).