Es te biju: izaicinājumu spēle-interaktīva karte Latvijas iepazīšanai (2000 eiro grants)

Rolands Pūliņš

MaKE IT projekta laikā ieguvu daudz zināšanas un pieredzi, bet noteikti pats vērtīgākais bija tas, ka es iepazinu procesu, ko prasa jauna produkta izstrāde un ražošana, iepazinu dažādus materiālus, no kā iespējams izstrādāt produktu, kā arī metodes un iekārtas, ar kuru palīdzību iespējams no materiāliem radīt skaistu un inovatīvu produktu, par to arī jāpateicas RADE, ka sniedza mums atbalstu un padomus produkta izstrādē, kā arī MaKE IT komandai par radošajām darbnīcām un izglītojošiem semināriem projekta laikā.

Piedaloties dažādos projektos un izstrādājot un testējot dažādas idejas, likās, ka esmu apguvis daudz, taču produkta izstrāde no RADE plašā materiālu klāsta bija jauns izaicinājums priekš manis un komandas, ar kuru lieliski tikām galā. Noteikti piedalīšos atkārtoti emociju, iespēju un zināšanu dēļ.


Dāvis Cinītis

Ar kādu ideju piedalījies projektā?

Mēs izveidojām komandu izaicinājumu spēli Latvijas apceļošanai, kas palīdzētu ģimenēm un draugu grupām izvēlēties kur doties un ko darīt brīvajā laikā.

Kas tevi pamudināja pieteikties?

Pieteikties mani pamudināja mani komandas biedri, kas ir arī mani studiju biedri Venstpils Augstskolas jaunuzņēmumu vadības programmā.

Kādi bija lielākie ieguvumi?

Lielākais ieguvums noteikti bija kārtīgi izstrādāts produkts, ko būtu prieks palaist tirgū.

Vērtīgākās lietas, ko uzzināju/iemācījos projekta laikā?

Sapratu, ka par katru lietu, ko zini, ir divas, ko vēl nē. MaKE IT projekts ir bijusi A-Z pieredze idejas attīstībā un produkta izstrādē.


Luīze Dārta Sietiņa

Šis ir bjis aizraujošs un izaicinošs ceļojums kopā ar superīgu projekta komadu. Mēs sākām ar ideju par Latvijas karti pie sienas ikvienā telpā. Procesā eksperimentējot, testējot dažādus materiālus, pielietojuma veidus un attīstības scenārijus, plāni auga, un MAKEIT projekta ietvaros mēs ar komandu izstrādājām Latvijas apceļošanas spēli komandām, kura atvieglo izvēles izdarīšanas procesu.

Iespējas, ko sniedz mūsdienu pasaule ir tik plašas, ka tajās ir ļoti viegli apmaldīties. Šī bija problēma, ar kuru saksārāmies produkta izstrādes procesā, jo, mainoties produkta pielietojuma mērķim, mainās piemērotākie materiāli produkta izstrādei un mērķa auditorija. Savukārt, mainoties mērķim, mainās produktam nepieciešamās funkcijas, mainoties tām, jau atkal mainās mērķa auditorija. To visu vēl ietekmē gala cena, mērķauditorijas maksātspēja. Kopā bija vairāk kā 10 mainīgie, kuri ietekmēja rezultātu.

Mēs iestrēgām posmā, kurā jādefinē, kas ir tas, ko mēs radīsim. Tad, kad tikām pie konkrētas atbildes, tad viss kļuva vieglāk…līdz brīdim, kad sapratām, ka katrai spēlei ir sava loģika, lai tā ieinteresētu spēlētāju, un tā mums ir pavisam sveša pasaule. Šodien mēs zinām, kā šīs problēmas risināt un kā izstrādāt produktu, un kā risināt problēmas produkta izstrādes procesā. Lai top!

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

SD Rent: elektroierīču noma par zemu maksu

Next
Next

Merelse: apģērbu konstruktors - apģērbs, kuru var mainīt ar rāvējslēdzēja palīdzību