Trīs aktīvu dienu laikā tiek novērtēts ideju potenciāls, kā arī izveidotas 13 komandas

Projekta MaKE IT ietvaros tiešsaistē rezultatīvi aizritējušas trīs aktīvas dienas - studējošo tīklošanās pasākums un hakatons MaKE IT Hack. Abu pasākumu rezultātā studenti izveidojuši 13 komandas, un katra no tām ir izstrādājusi savu biznesa ideju vai arī iesaistījusies kāda partnera-komersanta piedāvātā izaicinājumā, nodefinējot galveno problēmu un tās risinājumus. Komandu idejas ir saistītas ar visdažādākajām jomām – personalizētu produktu izstrādi, drukas darbiem, kultūru un mākslu, IT risinājumiem, tūrismu, loģistiku, aprites ekonomiku un pat inovatīvu pārtikas produktu radīšanu.

Tīklošanās pasākumā, kas norisinājās 16. februārī, studējošie iepazinās ar deviņu komersantu izaicinājumiem, kā arī izteica savas biznesa idejas un aicināja iesaistīties komandās kopīgai to īstenošanai. Savukārt nākamajā posmā - hakatona laikā, kas notika 18. un 19. februārī, studenti, palīdzot mentoriem, jau veidoja komandas un vērtēja izvēlēto ideju, kā arī sadarbības partneru izvirzīto izaicinājumu potenciālu, lai varētu sagatavot prezentācijas un pieteikumus dalībai inovāciju programmā MaKE IT.


Abi pasākumi tika īstenoti projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, BANKU AUGSTSKOLU, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, ALBERTA KOLEDŽU, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

Sākas studējošo pieteikumu pieņemšana “MaKE IT” Inovāciju grantu programmā

Next
Next

Notiek aktīvs darbs pie projekta ieviešanas un rezultātu sasniegšanas