Projekta MaKE IT dalībnieki Vasaras skolā attīsta uzņēmējdarbības kompetences

15. augustā Strazdes pagasta viesu namā “Ūdensdzirnavas” neformālā gaisotnē visas dienas garumā norisinājās studentu “MaKE IT Vasaras skola”, jeb tīklošanās pasākums, kuras laikā projekta dalībnieki paaugstināja kompetences noslēguma prezentācijas sagatavošanā un prezentēšanā, biznesa ideju attīstīšanā un finansēšanā, kā arī pieredzes video stāstu veidošanā. Pasākumā piedalījās 28 dalībnieki no 12 studentu komandām un projekta vadības komandas.

Hakatons sākās ar biedrības “Zināšanu un inovācijas sabiedrības”(ZINIS) pārstāves Vitas Brakovskas meistarklasi, kurā klausītāji saņēma padomus, kā praktiski sagatavoties noslēguma prezentācijas runai. Sekoja finanšu institūcijas “Altum” Kurzemes reģiona pārstāves Ilzes Zandbergas seminārs, kurā topošie uzņēmēji uzzināja, kā pārdomāti plānot un finansēt savu biznesa ideju. Savukārt radošajā darbnīcā par pieredzes video stāstu veidošanu interesenti apguva praktiskas iemaņas, kā savu pieredzi efektīvi atspoguļot video formātā un veidot stāstu bibliotēku.

Pasākuma noslēgumā Vasaras skolas dalībnieki apguva iemaņas gala atskaišu sagatavošanā un kopā ar mentoriem novērtēja līdz šim projektā padarīto, kā arī dalījās ar Vasaras skolā gūtajiem iespaidiem.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Prezentācijas:

“Praktiski padomi kā sagatavoties noslēguma prezentācijas runai”

“Biznesa ideja: kā pārdomāti plānot un finansēt?”

Foto: Edgars Simsons

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, BANKU AUGSTSKOLU, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).

Previous
Previous

Acceptance of student applications in the 2nd round of the “MaKE IT” Innovation Grant Programme begins.

Next
Next

ERAF projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 aktualitātes