Komandas “piedeRĪGA” 2. cikla pieredzes stāsts

Ar kādu ideju komanda piedalījās projektā un kā tā radās?

Mūsu komanda “piedeRĪGA” piedalījās 2. ciklā, turpinot projekta MaKE IT 1. ciklā īstenoto sociālo iniciatīvu, radot ērta un droša maršruta plānošanas rīka prototipu. Ideja radās pēc radītās “nepiederīgo” vietu kartes radīšanas un komandas darba analīzes. Secinājām, ka aplikācija būtu nākamais solis reālas inovācijas radīšanā.

Kādas ir izstrādātā produkta priekšrocības?

Izstrādās aplikācijas prototips un Rīgas centra vides pieejamības karte ir unikāls risinājums, kas Latvijā nav ticis veikts. Izmantojot jau esošas vides pieejamības vadlīnijas, komandas dalībnieki, iesaistot papildspēkus - universitātēs studējošos - devās lauka pētījumā un veica ietvju izvērtēšanu, pēc kā rezultāti tika apkopoti interaktīvajā kartē, kas pieejama saitē piederiga.maps.arcgis.com.

Kas komandu mudināja pieteikties projektā?

Komanda pieteicās 2. ciklam, jo saskatīja potenciālu un vērtību jau 1. ciklā radītajam produktam. Tāpat papildus mudināja pieteikties kompetentie mentori, ar kuriem radās veiksmīga un produktīva sadarbība.

Kādi bija lielākie ieguvumi no dalības projektā?

Visnozīmīgākais ieguvums - iespēja iejusties projekta īstenotāja lomā un piedzīvot inovācijas radīšanas procesu no idejas rašanai līdz reāla prototipa prezentēšanai pieredzējušai komisijai. Projekta īstenošanas laikā katrs dalībnieks attīstīja savas individuālās kompetences gan apmācību ceļā, gan konsultējoties ar mentoriem, gan praktiski projekta radīšanas laikā.

Projekta „MaKE IT” mērķis ir palielināt studējošo uzņēmējdarbības spējas, veicinot augstskolu, studentu un komersantu sadarbību.

Aktivitāte tika īstenota projekta “Inovāciju granti studentiem mākslas, kultūras, ekonomikas un IT starpdisciplinārajās jomās (MaKE IT)”, Nr. 1.1.1.3/21/A/003 ietvaros. Tas ilgs 24 mēnešus (22.11.2021.-21.11.2023.). Projektu īsteno Ekonomikas un kultūras augstskola, sadarbībā ar partneriem - Ekonomikas un kultūras augstskolas fondu, Banku Augstskolu, Ventspils Augsto tehnoloģiju parku, Alberta koledžu, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtu un SIA "EUROLCDS".

Projekta Nr. 1.1.1.3/21/A/003 kopējie attiecināmie izdevumi ir 1 075 534,72 EUR, tajā skaitā ERAF finansējums - 900 000,00 EUR (83,68%), bet privātais finansējums - 175 534,72 EUR (16,32 %).


Previous
Previous

Sākas studējošo pieteikumu pieņemšana “MaKE IT” Inovāciju grantu programmas 3. ciklam

Next
Next

2. cikla gala aizstāvēšanā 32 komandām apstiprināti sasniegtie rezultāti